Skaičius ir skaičius „5. Matematikos didaktinė medžiaga

Pamokos tipas: naujos medžiagos mokymasis

Pamokos trukmė: 35 min

Naudojamos pedagoginės technologijos:

  • tradicinė pedagoginė technologija;
  • informacijos ir komunikacijos technologijos;
  • studentų tiriamosios veiklos organizavimo technologijos elementai ir diferencijuoto požiūrio į mokymąsi elementai.

Pamokos tikslai:

  • pristatyti skaičiaus 5 sąvoką.
  • išmok rašyti skaičių 5.
  • Išmokite skaičių penketą, jo sudėtį, penkių skaičių užrašydami.
  • Praktikuokite dalykų skaičiavimą.
  • Lavinti protines operacijas, matematinius gebėjimus, dėmesį, atmintį, kalbą;

Reikalavimai studentų parengimo lygiui:

Pamokos pabaigoje mokiniai turėtų:

  • Supraskite viso skaičiaus 5 kiekybinę ir eilės reikšmę.
  • Žinokite skaičių ir skaičių 5, jo sudėtį.
  • Perskaitykite ir parašykite skaičių 5.
  • Išsamiais sakiniais pateikite atsakymus į mokytojo ar pasakos veikėjo klausimus.
  • Gebėti vykdyti mokytojo nurodymus.
  • Mokėti bendrauti su bendražygiais ir vesti dialogus edukacinės veiklos procese.
  • Suprasti ir vykdyti mokytojo ir daugialypės terpės veikėjų mokymosi reikalavimus.

Įranga: A.L.Čekino vadovėlis Matematika, 1 klasė, 1 dalis; O.A.Zacharovos sąsiuvinis savarankiškam darbui Nr.1; Skaičiavimo pagaliukai kiekvienam vaikui; ventiliatoriai su numeriais; traškučiai; spausdinimo drobė su skaičiais nuo 0 iki 9; pristatymas pamokai.

Skatinimas: Mokytojas pamokos metu skatina mokinius žodžiu, o pamokos pabaigoje už darbą vaikai įvertina save savaitiniuose dienoraščiuose.

Per užsiėmimus

Skamba varpas

I. Organizacinė dalis: studentų psichologinė nuotaika.

Pažiūrėk, bičiuli
Ar esate pasirengęs pradėti pamoką? 3 SKAIDRĖ
Ar viskas vietoje, ar viskas tvarkoje
Knyga, rašiklis ir sąsiuvinis?
Ar patikrinote? Atsisėskite!
Dirbk uoliai!
Linkiu sėkmės!
Kad skiedinyje esantis vanduo nesutrupėtų
Siela turi dirbti dieną ir naktį
Ir dieną ir naktį.

II. Žodinis skaičiavimas.

Mokytojas: (Pirmiausia dirbsime žodžiu, paruošime jūsų skaičiavimo lazdelės).

Keturios prinokusios kriaušės
Jis siūbavo ant šakos.
Pavluša nuėmė dvi kriaušes,
Kiek kriaušių liko? (2) 4 SKAIDRĖ

Per tvorą perskrido gaidys
Ten sutikau dar du.
Kiek buvo gaidžių? 5 SKAIDRĖ
Kas turi atsakymą?

Surengė Andriuška
Dvi eilės žaislų.
Šalia beždžionės
Meškiukas.
Kartu su lape
Kiškutis įstrižai.
Sekant juos -
Ežiukas ir varlė.
Kiek žaislų
Sutvarkė Andriušką? 6 SKAIDRĖ

Miša nuskynė 3 uogas, o paskui dar 1.
Kiek uogų Miša nuskynė? 7 SKAIDRĖ

(dabar dirbkime su gerbėjais)

Po skaičiaus 1(2) parodykite skaičių.

Už skaičiaus 8 (9).

Už skaičiaus 5 (6).

Skaičiuodami parodykite, koks skaičius yra prieš skaičių 4 (3).

Prieš skaičių 10 (9)

Prieš numerį 7 (6)

Pavadinkite skaičiaus 2 (1,3) kaimynus

6 numerio kaimynai (5,7) Puiku!

Fizkultpauza.

Vėjas pučia mums į veidus
Medis siūbavo.
Vėjas – tyliau, tyliau, tyliau
Medis vis aukščiau, aukščiau, aukščiau.

III. Pagrindinių žinių atnaujinimas. Problemos formulavimas.

Mokytojas: - Dabar atspėkite, kas yra mūsų pamokos svečias:

ūsuotas snukis,
dryžuotas paltas,
Dažnai plaunama
O dėl vandens aš nežinau.
Verksmas prie slenksčio
Paslėpti nagus.
Tyliai įeikite į kambarį
Murma, dainuoja.

Vaikai: Kat 8 SKAIDRĖ

Mokytojas: Piešiu katės namą:
Trys langai, durys su veranda,
Viršuje taip pat yra langas, kad nebūtų tamsu.
Suskaičiuok langus, katės namuose. 9 SKAIDRĖ

Vaikai: keturi

Mokytojas: Pasakykite svečiui, kaip gauti skaičių 4.

Vaikai: pasakykite skaičiaus keturių sudėtį. (1 ir 3), (2 ir 2), (3 ir 1), (1, 1, 1, 1), (0 ir 4).

Mokytojas: Kačiukai gyvena katės namuose. Jie labai mėgsta žaisti. Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, ką kačiukai žaidžia? Kaip vienu žodžiu pasakyti, kas tai yra? (geometrinės figūros) Pavadinkite jas.

Vaikai: (stačiakampis, apskritimas, kvadratas, trikampis).

Mokytojas: O kuri figūra yra daugiausiai? (stačiakampis)

Paimkite savo skaičiavimo lazdeles ir pasidarykite savo skaičiavimo lazdelių kvadratą.

(Vaikai daro keturkampį).

IV. Darbas su nauja medžiaga. Įvadas į skaičių 5.

1. Skaičiaus 5 formavimas.

Mokytojas: Kaip iš keturkampio gauti penkiakampį? (reikia įdėti dar vieną pagaliuką) (sudaryti)

Mokytojas: Kiek kraštinių turi ši figūra? (5) Kiek kampų? (penki) 11 SKAIDRĖ

Koks skaičius reiškia penkiakampio kraštinių ir kampų skaičių? (numeris 5)

Fizkultpauza. 12 SKAIDRĖ

Kartą pelės išėjo
Pažiūrėkite, kiek valandų.
Vienas du trys keturi
Pelės traukė svarmenis.
Staiga pasigirdo stiprus garsas
Pelės pabėgo.

2. Pažintis su skaičiumi 5.

Mokytojas (rodo kortelę su skaičiumi 5). Vaikinai, kieno čia portretas? Koks nepažįstamasis čia rodomas?

Mokytojas Tai skaičius 5. Taip rašomas skaičius 5. Kiek iš jūsų anksčiau matėte skaičių 5? kur?

Studentai Skaičius 5 matėme vadovėlio puslapiuose, ant liniuotės, ant monetų, ant namų.

3. Darbas su vadovėliu.

Atsiverskime vadovėlius ir suraskime puslapį, kuriame dar nedirbome. Ką mes matome viršuje? (numeris 5)

Kiek taškų krito ant kauliuko? (penki)

Nr. 5. Pažvelkite į nuotrauką ir pasakykite man, kas buvo PENKTAS, priėjęs prie vaiko? Kiek gyvūnų yra paveikslėlyje? Suskaičiuokime viską kartu.

Nr. 6. Vaikinai, apačioje nubrėžėme tvorą. Pažvelkime į konvencijas. Ką mes turime daryti? (paimkite traškučius) Atlikime užduotį.

Apsvarstykite, kaip rašomas skaičius 5, ir išmokite jį taisyklingai parašyti.

4. Darbas sąsiuvinyje.

Fizinis lavinimas akims. 14 SKAIDRĖ

Atsiverskime sąsiuvinius 5 puslapyje 4. Sąsiuvinyje raskite darbinę eilutę, kurioje rašysite skaičių 5: pagaliuką pradedame rašyti šiek tiek į dešinę nuo viršutinės narvelio pusės vidurio, vedame įstrižai. beveik iki narvelio centro rašome pusiau ovalą, liesdami dešinę narvelio pusę. Lazdos viršuje rašome banguotą liniją į dešinę, pasiekiančią viršutinį dešinį langelio kampą.

15 SKAIDRĖ Sužinokite, kaip taisyklingai užsirašyti.

Studentai Skaičius 5 užrašytas sąsiuviniuose.

Mokytojas Oi, kokia tu graži! Ir kas pasirodė ne taip, kaip norėjo, nesvarbu! Namuose juodraštyje, o paskui ir knygelėse, būtinai pasipraktikuokite ir jums tikrai pasiseks!

Konsolidavimas.

V. Apibendrinant. Atspindys.

Pedagogas: Kokių naujų žinių įgijote per pamoką?

Ką tau patiko veikti klasėje?

16 SKAIDRĖ (Gerai, vaikinai. Jūs buvote labai aktyvūs pamokoje! Ačiū už gerą darbą.)

Atviros matematikos pamokos „Skaičius ir skaičius 5“ santrauka

Tikslas:

Suteikti vaikams supratimą apie skaičių 5, jo sudėtį, spausdintą ir rašytinį skaičiaus 5 žymėjimą;

Užduotys:

Stiprinti dalies ir visumos ryšį, įtvirtinti papildymo įgūdžius;

Prisidėti prie žodinio skaičiavimo įgūdžių formavimo;

Lavinti psichines operacijas, dėmesį, atmintį.

Įranga:

Vadovėliai, spalvoti pieštukai, magnetinė lenta, vaizdinė medžiaga, skaičiavimo lazdelės , figūros, dalomoji medžiaga.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Atsisėskite patogiai

Nekelk triukšmo, nesisuk.

Atidžiai apsvarstykite viską

Ir aš klausiu tavęs – atsakyk.

Ar supranti sąlygą?

Malonu tai girdėti.

Matematika mūsų laukia

Pradėkime skaičiuoti.

Žodinis skaičiavimas

Suskaičiuokite iki 10, atgal.

Suskaičiuokite nuo 3 iki 9, 5 iki 10, 6 iki 1, 10 iki 5.

Pavadinkite skaičių 2, 7, 4 kaimynus.

Koks skaičius yra tarp 3 ir 5, 7 ir 9, 1 ir 3.

Puiku, visi puikiai atliko savo darbą.

eilinis skaičius

Pažiūrėk į stalą. Ką tu matai lauke?

Suskaičiuokite, kiek jų yra.

Kur yra nežinomybė?

Kas stovi tarp liūto jauniklio ir Karlsono

Skaičiuokite eilės tvarka iš kairės į dešinę.

Kokia katės vertė?

O dabar patikrinsiu jūsų dėmesį.

Žaidimas diena-naktis (vaikai užsimerkia, pasirodo lentoje, kur figūrėlės yra skirtinga tvarka)

Kas pasikeitė?

Šauniai padirbėta!

Pagrindinė dalis

Klausyk, kiek kartų suploju rankomis, kiek pagaliukų išdėlioji. Kiek lazdelių paskelbėte?(4)

Ką reikia padaryti norint pagaminti 5 pagaliukus?(pridėkite kitą lazdą)

Kaip mes gavome 5?(prie 4 pridėta 1, pasirodė 5)

Teisingai, šiandien mes susipažinsime su skaičiumi 5 – tokia yra mūsų pamokos tema.

Skaičius 5 žymimas skaičiumi 5.

Penktas numeris - su dideliu pilvu,
Jis nešioja kepuraitę su skydeliu.
Mokykloje šis skaičius yra penki
Vaikai mėgsta gauti.

Skaičių eilutė ant žetonų lentos

Ką matote lentoje?(skaičiai netvarkingi)

Išdėstykite juos eilės tvarka (vaikas išeina ir pajuda, pasirodo, trūksta vieno numerio)

Kokio numerio trūksta?(5)

Kur yra skaičius 5 eilėje?(po 4, prieš 6, tarp 4 ir 6)

Iš pagaliukų išdėliokime skaičių 5.

Vaikinai, kuo šis skaičius nuostabus? Kuo jis skiriasi nuo kitų ir kur jis randamas?(geriausias pažymys mokykloje, penki spinduliai nuo žvaigždės, penki pirštai ant rankos)

Suskaičiuokite iki 5 ir atgal.

Kiek iš jūsų anksčiau matėte skaičių 5? kur? (namo numeris, moneta, vadovėlio puslapis, ant liniuotės...)

Parodykite pavyzdį, kaip lentoje užrašyti skaičių 5, kartu su šiais paaiškinimais:

Šiandien išmoksime parašyti skaičių 5. Štai kaip jis atrodo. (Mokytojas perskaito eilėraštį ir lentoje nupiešia skaičių 5.

Parašykite skaičių penki

kokį kabliuką traukti.

Bet prie numerio, ant kabliuko,

Eilė skausmingai trumpa.

Pradėkime po truputį rašyti į dešinę nuo vidurio viršutinę narvelio pusę, lazdelę vedame įstrižai tiesiai virš narvelio vidurio, tada į dešinę rašome pusiau ovalą, liesdami dešinę narvelio pusę. Iš lazdelės viršaus į dešinę rašome banguotą liniją, kuri pasiekia viršutinį dešinį langelio kampą.

Parašykime skaičių 5 kartu su stebuklingu pieštuku ore.

Užsirašykite skaičių 5 į sąsiuvinį.

Fizminutka

O dabar ilsimės.

Padarykime fizinį.

1-atsikelti, pasitempti

2-lenkimas, atlenkimas

3 - trys plojimai rankomis, trys linktelėjimai galva

4 - rankos platesnės ir mojuokite rankomis

5 ramiai sėdi prie stalo.

Užduočių atlikimas sąsiuvinyje (75-76 p.)

Fizminutka pirštams (užrašų knygelėje)

Skaičiaus sudėties taisymas.

O dabar būkite atsargūs, spręskite „Juokingi galvosūkiai eilėraštyje“

Sasha turi tris obuolius

Sereža turi dvi kriaušes.

Kiek vaisių gausime

Jei sujungsime? (5) 4+1=5

Sanya turi keturias spalvas,

Vienas mažajam broliui.

Visas spalvas suskaičiuok pats

Na, darykite viską, vaikinai! (5) 4+1=5

Prie lovų yra dvi mentelės.

Prie vonios yra trys mentelės.

Kiek bus? Būtent… (penki) 2+3=5

11. Apibendrinimas.

Vaikinai, kurią dieną mes susitikome šiandien?(5)

Eilėraščiai apie skaičių 5

Penki man asmeniškai

Ši kieta puiku!

Bet gali būti, kad kas nors

Jos grožis perdėtas. (Sasha Gerasimova)

Penkios seserys gimtoji deuce.

Dienoraštyje yra tik penketukai.

Norėdami parašyti dviratį

Aukštyn kojom padėjome penkis! (Diana)

Kiekvienas turėtų apie tai žinoti

Žmogus turi penkis pojūčius!

Tai kvapas, skonis ir prisilietimas!

Nepamirškite pagrindinių dviejų -

Tai regėjimas ir klausa! (Olegas)

Delne yra penki vaikai,

Penki linksmi niekšai.

Visi iš eilės griebia

Jie ilsisi tik naktį. (Egoras Šikunovas)

Atspėk, kokie jų vardai

Suskaičiuok vaikus.

Pirštus lengva atpažinti

Ant rankos yra lygiai penki! (Nastya Ivanova)

Žvaigždė turi penkis vaikus

Penki putojantys spinduliai.

Naktimis jie nemiega

Jie visi nori spindėti! (Danilas Doronkinas)

Mokykloje gausiu

Man visuose dalykuose penkeri.

Aš visada su penkiais

Aš neišpilsiu vandens! (Sasha Tyukhtin)

Tai geriausias pažymys mokykloje ir linkiu, kad gautumėte tik penketukus. (Pateikite penketukus)


Skaičius 5, numeris 5

Tikslas: pristatyti skaičius 5 ir skaičius 5. edukacinė užduotis : pridėti vieną prie ankstesnio skaičiaus, išmokti skaičiuoti per 5, įtvirtinti žinias apie geometrines figūras, studijuoti skaičių 5, rašyti skaičių 5. Kūrimo užduotis: lavinti vaikų kalbą, atmintį, dėmesį, mąstymą. edukacinė užduotis : ugdyti vaikų susidomėjimą matematika, ugdyti pagarbą vaizdinei medžiagai. Metodai ir būdai: Žodinis- meno žodis, klausimai, atsakymai, paaiškinimas, nuoroda Vizualinis - rodo ir žiūri nuotraukas Praktiška - didaktinės pratybos Žaidimas - žaidimo situacijos kūrimas Demonstracinė medžiaga : kortelės su skaičiaus 5 atvaizdu. Dalomoji medžiaga : skaičiavimo lazdos. žodyno darbas : numeris penki, numeris penki.

Pamokos eiga Organizacinis momentas

IN: Sukurkime pirštų žaidimą visi kartu:

Vienas du trys keturi Penki!

Ištiesk pirštus pasivaikščioti!

Šis pirštas nuėjo į mišką,

Šis pirštas rado grybą

Šis pirštas pradėjo valytis,

Šis pirštas pradėjo pjauti,

Šis pirštas suvalgė viską

Štai kodėl jis prakaitavo.

dalis. IN: Vaikai, jūs turite skaičiavimo lazdeles ant savo stalų. Padarykite iš jų namą. Jame gyvens mūsų kačiukai. Kartu suskaičiuokime, kiek kampų turi namas. Vienas du trys keturi Penki.

Kas ten gali suktis

Kas ten gali šokti

Kas ten gali važiuoti?

Na, žinoma, skaičius 5!

Klausimas: Pažvelkite į numerį 5.

K: Taigi, kiek laiko kačiukai gyvens šiuose namuose?

K: Kaip mes žinojome?

D: Pridėjome 1 prie 4 ir gavome skaičių 5.

Kl.: Katės kačiukai dar maži. Jie žaidė su skaičiais ir subyrėjo. Prašau padėti mamai – katei sudėlioti skaičius didėjančia tvarka.

Kl.: Katya, koks yra pirmasis numeris, kurį įdėsime?

Klausimas: Vova, įdėk kitą numerį. Kurį dėsite?

Tada tą patį darbą atliekame su likusiais vaikais.

II dalis

K- vaikai, kokį naują numerį mes sutikome? D- 5 B- skaičius 5 parašytas kaip skaičius 5. O kaip atrodo skaičius 5 D- kaip pjautuvas

Vėjas pradėjo tyliai šokti Ant popieriaus 5 figūrėlė Dešinėje ištiesta ranka staigiai sulenkta koja

V- Gerai padaryta!

1. O dabar ant pagaliukų stalo padėkite skaičių 5. Gerai padaryta!

2. Dabar atidarykite sąsiuvinius ir eilutės pabaigoje parašykite skaičių 5.

Klausimas: O dabar, vaikai, šiek tiek ištieskime pirštus:

Turiu 5 pirštus ant rankos

5 griebtuvai, 5 laikikliai

Planuoti ir pjauti

Imti ir duoti

Vienas du trys keturi Penki!

III dalis

Klausimas: Vaikai, mūsų draugai kačiukai išbarstė visas figūrėles ir nežino, kaip jas sutvarkyti. Padėkime savo draugams.

B: O dabar visi ateik į būrelius. Vaikai, atkreipkite dėmesį į jų viduje esančius kodus. Sudėkime visus blokus į lankus. Variantai gali būti skirtingi, pavyzdžiui: viename - visi maži ir mėlyni, kitame - visi dideli ir apvalūs.

IV dalis. Žaidimas Dešinė - Kairė.

Klausimas: Dabar pažaiskime žaidimą „Dešinė – Kairė“.

Vaikai, kačiukai nusprendė pasivaikščioti po mišką, bet pasiklydo, neranda kelio. Pamiršau, kur dešinėje ir kairėje pusėje. Padėkime. Pakelti dešinė ranka. Šia ranka galime piešti, rašyti, virti, siūti.

Dabar pakelkite dešinę ranką į šoną, įvardinkite objektus, kurie yra dešinėje, o kurie yra jūsų dešinėje. Pakartokite žodį „teisingai“.

D: Teisingai.

B: Ir dabar kairiarankis. Jie visada nešioja laikrodį ant kairės rankos, o mūsų širdis plaka kairėje pusėje, tiesa?

V: Gerai padaryta! Jūs žinote, kaip atskirti dešinę ir kairę. Ir mūsų draugai sužinojo, kur yra dešinė ir kairė pusės. Ir dabar jie nepasiklys.

Kačiukai: Ačiū vaikinai. Mes daug išmokome iš jūsų. Iki pasimatymo, vaikinai.

D: Iki pasimatymo!

Pamokos santrauka

Apie kokį skaičių mes kalbame? - Ar jis didesnis ar mažesnis nei 4? - Kiek? – Kaip mes gavome skaičių 5?

Programos turinys:

1. Supažindinkite vaikus su skaičiumi ir skaičiumi 5.

2. Supažindinkite su skaičiaus 5 formavimu.

3. Įtvirtinti žinias apie sezoną: „Žiema“.

4. Išmokite susieti skaičius ir skaičius: 1,2,3,4,5.

5. Pataisykite numerio 5 vaizdą, išdėstydami iš įvairių medžiagų.

6. Suformuokite skaičių serijos idėją.

7. Lavinti kalbos derinimą su judesiu, dainuojant daineles, masažuojant.

8. Piešdami snaiges išmokite brėžti tiesias linijas įvairiomis kryptimis.

STUDIJŲ PROCESAS

1. Įvadas.

Vaikinai, koks dabar metų laikas? Kodėl žiemą viskas balta?

Kokius žaidimus vaikai žaidžia žiemą? (žaisti sniego gniūžtes, važiuoti žemyn, gaminti sniego senius).

Parodyk man, kaip pasidaryti sniego gniūžtes. Prisiminkime dainą ir gaminkime sniego gniūžtes.

Daina apie sniego gniūžtes.

Padarysime sniego gniūžtę

Du nuostabūs kolobokai

Taip Taip Taip Taip

Du nuostabūs kolobokai

(imituoti judesį)

pavasaris

Štai mūsų sniegas

Jis atrodo kaip bandelė

Taip Taip Taip Taip

Jis atrodo kaip bandelė

(apeiti ratu)

sukasi ratu

Žaisime sniego gniūžtes

Mesti juos ant medžio

Taip Taip Taip Taip

Mesti juos ant medžio.

(imituoti judesį)

Jie paima kolobokus ir meta ant eglutės.

2. Masažas.

Žiūrėk, prie eglutės taip pat yra labai mažų kolobokų. Žaiskime su jais:

Apvalus veidas, ne įstrižas

Piešiu kiekvienam pirštui

Pirštai kaip išdykę berniukai

Net keturi juokingi broliai.

Penktas brolis – pjūvis žemiau

Tik protu jis neįsižeidžia.

Netgi kartais taip nutinka:

Mažasis padeda visiems keturiems.

(karoliuko ridenimas tarp nykščio ir kitų pirštų).

3. Skaičiaus 5 formavimas.

Vaikinai, šiandien eidama į darželį radau šiuos kolobokus ant laiptų. Kaip manai, kas tai yra? Teisingai, atrodo kaip sniego senis. Jis skubėjo prie mūsų, suklupo ir išsibarstė į skirtingas puses. Padėkime jam pasiruošti.

Pažiūrėkite į paveikslėlį, jis padės mums jį surinkti. Paimkime didelį koloboką, tada mažesnį – tai liemuo. Dar mažiau galvos. Dvi mažiausios yra rankos. Kiek kolobokų iš viso mums reikia? Suskaičiuokime. Mums reikia penkių kolobokų.

Kiek mes turime? (Keturi). Neradau kito, ką daryti? Radau, pastatykime sniego senį.

Kiek kolobokų buvo pradžioje? O kiek dar jie mums atnešė? Kiek jis tapo?

Kai yra penki objektai, parašykite skaičių 5.

4. Skaičius ir skaičiai 5.

Penktas numeris nuėjo šokti

Ištiesta ranka į dešinę

Koja buvo smarkiai sulenkta.

1. Sniego senelis atsinešė ir skrynią, kas ten? Jis nori, kad parodytumėte jam, kaip rašyti skaičių penki.

Vaikai renkasi, iš ko gamins skaičius: nėrinių, plastilino, mozaikos, pupelių, pagaliukų.

Kokie jūs geri bičiuliai, kiekvienas turi skirtingus skaičius, bet kiekvienas turi penkis skaičius.

2. Pažiūrėk į sniego senį skubėdamas, jis pats išsibarstė ir visi skaičiai išsibarstė. Raskime teisingą skaičių.

5. Skaičiaus ir figūros koreliacija.

Stalo darbas.

Sniego senelis kviečia žaisti, tam reikia pereiti prie stalų. Jis parodys jums skaičių, o jūs turite išdėstyti tiek snaigių, kiek jis rodo.

6. Dinaminė pauzė.

Sniego senelis pavertė jus snaigėmis, bet ne paprastomis, o su eilės numeriu. (Išduok snaiges). Išsirikiuokite eilės tvarka. Kur dings skaičius penki?

Pavadinkite savo kaimynus numeriu 4, 2 ... Mokėkite eilės tvarka: pirma snaigė, antra snaigė ...

Skambant muzikai, snaigės sukasi, skrenda, muzika baigiasi, snaigės išsirikiuoja eilės tvarka į kairę nuo mokytojo.

Pakartokite du ar tris kartus.

7. Grafinių-motorinių įgūdžių ugdymas.

Sniego senis vis dar turėjo kumštines pirštines krūtinėje. Papuoškime jas snaigėmis, bus gražios. Pažiūrėkite, kaip piešime snaiges: lazdelė, tada tiesi lazda eina per vidurį, tada į kairę tarp jų ir į dešinę tarp jų.

Pateikite užduotį individualiai. (Brėžkite palei kontūrą, užbaikite patys).

Kokį pieštuką imsi? (Mėlyna arba žalsvai mėlyna).

8. Apatinė eilutė.

Parodykite vienas kitam savo kumštines pirštines. Kiek snaigių gavai?

Rodyti numerį 5.

Puikiai atlikta, susidorojo su visomis užduotimis, ar buvo sunku? Įdomus?

Sniego senelis jums dėkingas ir nusprendė padovanoti: kitoje kumštinės pusėje nupieškite tai, ką norėtumėte gauti dovanų Naujieji metai. O sniego senelis nuneš Kalėdų Seneliui. Įdėkite į krūtinę.